دوختنیها | اولین مرجع تخصصی آموزش خیاطی

تبلیغات در دوختنیها

آموزش دوخت : دامن فون 1 (به روش مولر)

09 مرداد 1395

آموزش دامن فون 1 را برای شما مخاطبان آماده کرده ایم ،این آموزش به روش مولر بوده خیلی پر کاربرد می باشد و خواهان زیادی دارد .ما در این آموزش سعی کرده ایم که مفاهیم و الگو کشی را به صورت ساده به شما بیاموزیم در ادامه با دوختنیها مرجع آموزش خیاطی همراه باشید...

 

 مصرف پارچه: ١ قد + cm ١٠ ، قد دامن و جنس پارچه دلخواه می باشد.

 

خطی می کشیم به بلندی قد دامن و ابتدا را ١ و خط کمر و انتهای این خط را 2 می نامیم. از نقطه 1 ، cm ١۶ پاپین می آییم، نقطه ٣ و آن را خط باسن می نامیم. این سه نقطه را به صورت گونیایی به سمت چپ امتداد می دهیم. از نقطه ١ ، ۴ / ١ کمر را داخل می شویم نقطه ۴ . از نقطه 3، 1/4 باسن را داخل می شویم نقطه ٥ . از نقطه ۴ ، cm ٢ بالا می رویم ، نقطه ۶. و آنرا با یک قوس به سمت بیرون به نقطه 5 وصل کرده و از طرف دیگر به نقطه ١ وصل می کنیم، از نقطه ٢ ، ۴ / ١ باسن + cm ۶ - ۴ خارج می شویم نقطه ٧ . نقطه ٧ را به 5 با خط کش وصل می کنیم از نقطه ۶ ، روی خط ۶ به ٧ ، قد دامن + cm١ را پایین می آییم و روی این خط علامت می زنیم. این نقطه را کم کم به صورت هلال ملایم ( قوس به سمت پایین ) به نقمله ٢ وصل می کنیم و مثلث ایجاد شده را دور ریز می کنیم. از این الگو یک بار برای جلو روی دولای بسته و یک بار برای پشت روی دولای باز برش می زنیم و دقیقا مانند دامن تنگ می دوزیم، با این تفاوت که مصرف پارچه و نوع جنس پارچه دقیقا مانند دامن تنگ می باشد .

 

 

دامن فون

 

 

 شما میتوانید با عضویت در وب سایت دوختنیها نظرات خود را در مورد مطالب بنویسید و آموزش های درخواستی خود را با ما مطرح کنید . 

 

 

برای ارسال نظر وارد سایت شده یا عضو شوید

دوختنیها

اولین مرجع تخصصی آموزش خیاطی

دوختنیها را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید