دوختنیها | اولین مرجع تخصصی آموزش خیاطی

تبلیغات در دوختنیها

تاثیر طرح و نقش پارچه بر روی اندام

03 مرداد 1396

طرح و نقش پارچه تاثیر بسزایی در چگونه به نظر آمدن اندام افراد دارد که در این مطلب اطلاعات جالبی را برای شما گرد آوری کرده ایم.

 

پارچه های راه راه عمودی:

پارچه های راه راه که خطوط آن عمودی و عرض راه های آن نسبتا عریض است ،(فواصل بین خطوط زیاد است ) پوشنده را چاق تر و پارچه های راه راه که خطوط آن عمودی ولی راه های آن در عرض های کم طراحی شده ، پوشنده را لاغر تر نشان می دهند.

 

پارچه های راه راه عمودی


 

پارچه های راه راه افقی :

پارچه های راه راه افقی که عرض راه های آن عریض باشد ( فواصل بین خطوط زیاد باشد ) شخص را چاق تر و بالعکس پارچه های راه راه افقی که عرض راه های آن نسبتا کم باشند ، پوشنده را لاغر تر نشان می دهند .

 

پارچه های راه راه افقی

 


پارچه های خالدار:

 ‏به طور کلی ، پارچه های خالدار (دایره ای شکل) ظاهر مدوری به پوشنده می دهند ، البته پارچه هایی با خال های ریز و کوچک و با فواصل کم ، اندام را لاغرترو پارچه ایی با خال های درشت و با فواصل زیاد اندام را درشت تر نشان می دهند .

پارچه های خالدار

 


 

پارچه های گل دار :

 ‏به طور کلی ، پارچه های نقش دار اندام را درشت تر نشان می دهند ، پارچه ها ی گل دار گل درشت ، با رنگ های روشن و زنده شخص پوشنده را درشت تر و پارچه هایی با گل و بته و نقوش ریز ، با رنگ های تیره یا مات یا در یک مایه ی رنگی ، اندام را لاغرتر نشان می دهند.

 

پارچه های گل دار


پارچه های چهار خانه :

این نوع پارچه ها افراد را‌ درشت نشان می دهند . پارچه های چهار خانه ی ریز که از فاصله ی نسبت‌ا دور یک رنگ به نظر می آیند ، به نسبت رنگ به کار رفته شخص را لاغرتر و بالعکس ، پارچه های پیچازی با طرح درشت - با خطوط کلفت و سطح رنگی بزرگ - پوشنده را‌ درشت اندام جلوه می دهند.

 

پارچه های چهار خانه

 

 

 


 

برای ارسال نظر وارد سایت شده یا عضو شوید

دوختنیها

اولین مرجع تخصصی آموزش خیاطی

دوختنیها را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید